Turizm

Eğlence ve Spor
eglence ve sporKuzey Kibris hiçbir zaman sikilmayacaginiz bir ada yasantisina sahiptir. Tarihi yerleri kesfederek, dogal güzellikleri ile dikkat çeken sahillerde eglenceli saatler geçirerek, stresten kalabaliktan, yogunluktan uzak, hayatin keyfini çikarabilirsiniz. Kuzey Kibris’in sicak kanli insanlari, lezzetli yemek kültürü, otantik mekanlari sizleri evinizde hissettirecek.

Turistik Geziler
Yat turlarina katilmak
turistik gezilerKus ve Kaplumbaga dogal yasamini gözlemlemek
Paintball’a katilmak
Bisiklet Turlarina katilmak
Dalis yapmak
Yamaç Parasütü yapmak
Rüzgar Sörfü yapmak
At binmek
Doga Yürüyüslerine katilmak
Golf oynamak
Gazinoya gitmek
Disko ve Kulüplerde eglenmek

Gece Hayatı
night clubEglence mekanlarindan bazilari:
Lions Garden uluslararasi gösteriler ve partiler düzenleyen görkemli eglence mekanlarindan biridir. Magusa'ya sadece 5 dakika sürüs mesafesinde bulunmaktadir.
Glapsides sahilinde bulunan, yaz aylarinda açik sahil partileri , kis aylarinda ise kapali mekan partileri düzenleyen Park de Luna , Magusa'ya sadece 5 dakika sürüs mesafesinde bulunmaktadir.
Magusa Eski Sehir merkezinde, tarihi surlar içinde yer alan Monks Inn, essiz bir Ingiliz bari olarak, sundugu yaratici içki menüsü ve eglenceli partileri ile favori mekanlardan bir tanesidir.

Gastronomi
gastromiKibris tarih boyunca farkli ülkelerin egemenligi altinda bulundugu için, bu ülkelerin kültürlerinden etkilenmistir. Dolayisi ile de Kibris mutfagi çesitli kültürleri etkisinde, yüzyillar boyunca evrim geçirmistir. Kibris üzerindeki en önemli etkileri Arap ülkelerinin, Osmanli Imparatorlugunun, Antik Yunanistanin ve Birlesik Kralligin biraktigini söyleyebiliriz.
Sicak kanli Kibrislilar için yemek , misafirperverlik ve yemek-içecek agirlama çok önemlidir. Özellikle çesitli yemekler ile donatilmis zengin masalarda aile yemekleri yemek ve misafir agirlamak çok önemli adetlerden birtanesidir.
Kibris’a özgü pek çok yemek, içecek ve tatlilar bulunsa da, biz sizzler için mutlaka denemeniz gereken “EN IYI 10” listesi hazirladik :

Meze
mezesHellim
Seftali Kebap
Dolma ve Molehiya
Deniz Ürünleri-baliklar
Ayran
Macun çesitleri
Ekmek ve Tel kadayifi , Gadmer
Börekler
Türk Kahvesi